Ультразвукова діагностика
є найбільш доступним і ефективним методом дослідження. За якістю зображення і точності вимірювань вона не поступається, а іноді і перевершує такі методи діагностики, як КТ і МРТ. Це можливо за рахунок візуалізації не тільки анатомічної структури, а й оцінки функції органів в реальному часі.
Важливою перевогою також є мінімальне негативний вплив на організм. Це дозволяє проводити дослідження навіть в період вагітності. Доплерографія, проведена на наших сучасних апаратах УЗД Дніпро, дозволяє оцінити кровопостачання органів. Також візуалізувати судину, її прохідність, оцінити швидкість і напрямок потоку.
Еластографія в медичному центрі А-МЕДИК
У нас ви можете обстежитися за допомогую нового, сучасного метода – еластографії. Технологія еластографії заснована на особливостях еластичності / щільності тканин. При захворюваннях або старінні еластичність тканини змінюється.
За допомогою спеціального датчика тканина сканується і дані передаються на екран монітора. Лікар аналізує еластограмму, де ділянки з різними властивостями тканини підсвічені різними кольорами.
Одна із задач еластографії – є діагностика новоутворень. Відповідно метод дозволяє визначити – чи потрібна біопсія тканини, чи ні. А якщо потрібна, то можливо чітко визначити місце проколу для забору матеріала.
Також еластографія печінки ефективна при дослідженні захворювання на гепатити
За допомогою еластографії ми проводим дослідження:
- молочної залози
- щитовидної залози
- печінки
УЗД в медичному центрі А-МЕДИК проводяться на обладнанні експертного класу:
Ультразвукова система експертного класу Siemens Acuson S2000 (Siemens, Німеччина).
В апараті представлені унікальні технології візуалізації (в тому числі еластографія), яких немає в жодній іншій ультразвукової системі світу. Це дозволяє діагностувати патологію, недоступну для дослідження на інших УЗД-апаратах.
Ультразвуковий комплекс (УЗД) експертного класу «LOGIQ-9» виробництва General Electric (США) з системою кольорового енергетичного доплера.
Призначений для вивчення всіх органів і судин, включаючи мозок людини. Повністю цифровий, найефективніший багатоцільовий УЗ сканер. В системі використовується фірмова унікальна архітектура TruScan. Це ексклюзивна технологія GE, яка дає безпрецедентну обчислювальну потужність, можливість маніпулювання зображенням і гнучкість проведення обстеження.
УЗД система експертного класу «MyLab» (Італія)
з великою роздільною можливістю в обстеженні органів людини. «MyLab» надає революційно широкі можливості в різних областях обстежень, при дуже компактних розмірах. Передові технології «My Lab» дозволяють отримати зображення з оптимальною роздільною здатністю при обстеженні будь-якого пацієнта.
Підготовка до ультразвукового дослідження/еластографії:
До УЗД черевної порожнини дорослим:
дослідження органів черевної порожнини дорослим проводитися натще. Останній прийом їжі у вечірній час (легка вечеря). За один, два дня з раціону виключаються продукти, що підвищуюють утворення газів:
- сирі овочі і фрукти,
- молочні продукти,
- чорний хліб,
- бобові,
- газовані напої та ін.
Людям, які страждають на цукровий діабет дозволяється легкий сніданок. Пацієнтам з підвищеним газоутворенням краще прийняти активоване вугілля по 2 таблетки 3 рази на день. УЗД черевної порожнини можна проводити як в ранкові години (натще), так і після 14 годин. Якщо дослідження проводиться після 14 годин, можна поснідати в7-8 годині ранку, після чого не вже не їсти.
До УЗД черевної порожнини дітям:
для правильної діагностики УЗД органів черевної порожнини повинно проводитися натще. Між УЗД дослідженням і останнім годуванням дитини слід пройти не менше 3-3,5 годин за умови, що дитина одержує молоко або молочну суміш.
До УЗД молочних залоз:
спеціальна підготовка не потрібна, дослідження проводиться до 11 дня менструального циклу (в першу фазу).
До УЗД малого таза:
це дослідження у жінок проводиться трансабдоминально і трансвагинально.
- При трансабдоминальном УЗД органів малого таза сечовий міхур повинен бути наповненим. Для цього перед процедурою за 1-1,5 години до дослідження рекомендується випити не менше 1.5 л негазованої води і не мочитися.
- При трансвагинальном УЗД органів малого таза спеціальна підготовка не потрібна.
До УЗД сечового міхура:
перед процедурою за 1-1,5 години до дослідження випити не менше 1.5 л негазованої води або утриматися від сечовипускання протягом 3-4 годин до дослідження. При неможливості терпіти і сильному позиві, допустимо трохи спорожнити міхур для зняття напруги і повторно випити рідини для досягнення повного наповнення сечового міхура до моменту дослідження.
До УЗД передміхурової залози:
Перед процедурою, за 1-1,5 години, рекомендується випити не менше 1.5 л негазованої води або утриматися від сечовипускання протягом 3-4 годин. Дослідження трансректального доступом вимагає додаткової підготовки: напередодні на ніч зробити очисну, вранці при необхідності спорожнити кишечник. У день дослідження можна їсти і пити.